Santería

santeria-sandro-dragoj

Cena: 27 200 Kč

Technika: kolorovaná perokresba
Rozměr: 420×297 mm
Datace: 9. 6. 2016
Licence prodána
Podporované cryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Detaily obrazu

Historie a vznik

Santería je druhá kniha, kterou jsem ilustroval. Vyšla u nakladatelství Vladimíra Kvasničky Vodnář a měla by být volně dostupná v knihkupectví. Knihu napsala Veronika Šulcová, co se mnou spolupracovala i na svém prvním knížním počinu „Vúdú“ vydané u téhož nakladatelství. O napsání a vydání Santeríe se uvažovalo už při vydání předchozího počinu a ačkoliv se vše táhlo, konec byl zdárný.

Technické experimenty ve výtvarném umění

Tou dobou jsem novou techniku už vyvíjel, ale pořád jsem šel cestou spíše oslepen pouze po hlasu předtuchy, než abych měl jasnou vizi v kterou bych věřil. Tento drobný obraz tak byl ne nijak nedokonalým předchůdcem. Kolorizace zde sice není provedena olejem ředitelnými barvami, ale byly použity barevné tuše a prosím pozor… také byla použita káva. Vše zafixováno a zakonzervováno bez ztráty světlostálosti.

Považuji dílo za jedinečné

A to je také důvod, proč jsem nešetřil na adjustaci. Rám je kvalitní, obraz je od dřeva odsazený paspartou a sklo obsahuje UV filtr.

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat