Růst

Rust Sandro Dragoj Web

Cena: 30 700 Kč

Technika: kresba propiskou
Rozměr: 420 × 297 mm
Datace: 12. 12. 2013
Podporované kryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Pointa obrazu

Růst plodu pod kontrolou, s jeho nelidskou až bestiální podobou. Nepřirozené či neobvyklé dítě se vyvíjí pod neustálou pozorností démonických sil obsažených ve stěnách dělohy.

Černobílá podoba obrazu

Technicky vzato, je celý obraz pouze titěrná práce propiskami, kde se startovalo černobílou strukturou a až později byl obraz vybarven barevnou škálou. Jako autor jsem se ale snažil, aby šlo o celistvou a kompletní kresbu již v černobílém provedení a divák si tak mohl udělat snadnou představu o stylu mé tvorby.

Tematika bezbranného dítěte

Jako umělec se často snažím poukazovat na dvě věci. První věcí je, že v lidech tkví cosi spícího, nesmrtelného a děsivého. Síla, jež se nám jeví jako pekelná z důvodu, že se bojíme toho, co je nám vlastní, a nechceme to přijmout, pokud jsme nevyzrálí.

Druhým, méně obvyklým tématem jsou děti, kde si jsem vědom jejich zranitelnosti. Katolická církev si z odporných důvodů myslí, že bez pokřtění jsou děti odsouzené k nekonečnému bloudění podsvětím. Já moc nerozeznávám mezi dítětem a dospělým jedincem. Někdy si myslím, že dospělost je věk mezi patnácti až jednadvaceti, kdy lidé vnímají vše velmi (přehnaně) důležitě a mají problémy s čelením každodenním situacím i s jistotou ve své individualitě. Přesto v této lidské křehkosti a zranitelnosti nacházím nezemskou sílu schopnou čelit všemu v tomto vesmíru. I o tom je toto dílo.

Ilustrační fotografie kresby Růst

editace: Arianne Perrier
web design: Brbla

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno.

    Na co se chcete zeptat.