Růst

rust-sandro-dragoj-web

Cena: 21 700 Kč

Technika: kresba propiskou
Rozměr: 420×297 mm
Datace: 12. 12. 2013
Podporované cryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Pointa obrazu

Růst plodu pod kontrolou se svou nelidskou až bestiální podobou. Nepřirozené, či neobvyklé dítě se vyvijí s neustálou pozorností démonických sil obsažených ve stěnách dělohy.

Černobílá podoba obrazu

Technicky vzato je celý obraz pouze titěrná práce propiskami, kde se startovalo černobílou strukturou a až později byl vybarven barevnou škálou. Jako autor jsem se ale snažil, aby šlo o celistvou a kompletní kresbu už v černobílém provedení, aby si divák mohl udělat snadnou představu o stylu mé tvorby.

Tématika bezbranného dítěte

Jako umělec se často snažím poukazovat na dvě věci. První věcí je, že v lidech tkví cosi spícího, nesmrtelného a děsivého. Síla, jež se nám jeví jako pekelná je způsobeno tím, že se bojíme toho co je nám vlastní a nechceme to přijmout, jsme-li nevyzrálí.

Druhým méně obvyklým tématem jsou děti, kde si jsem vědom jejich zranitelnosti. Katolická církev si z odporných důvodů myslí, že bez pokřtění jsou děti odsouzené k nekonečnému bloudění podsvětím. Já moc nerozeznávám mezi dítětem a dospělým jedincem. Někdy si myslím, že dospělost je věk mezi patnácti až jednadvaceti, kdy lidé vnímají vše velmi (přehnaně) důležitě, a mají problémy s čelením každoděnních situací a s jistotou ve své individualitě. Přesto v té lidské křehkosti a zranitelnosti nacházím nezemskou sílu schopné čelit všemu v tomto vesmíru. I o tom je toto dílo.

Ilustrační fotografie kresby „Růst“

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat