Gladiátor

Gladiator Sandro Dragoj Web

Cena: 44 100 Kč

Technika: Brilliantis
Rozměr bez adjustace: 320 × 240 mm
Rozměr s adjustací: 505 × 418 mm
Datace: 9. 6. 2023
Originál je na prodej, ačkoliv hudební kapela NAZGUL disponuje neomezenýcm svolením s digitální podobou jakkoliv nakládat.

Příběh dávného přátelství

Měl jsem takového přítele, a stále jej mám. Známe od základní školy po tom, co následovala divoká puberta plná společného popíjení alkoholu, soukromých párty, čučení na filmy, poslechů metalové hudby a dalších věcí včetně zmatečnéhoého pobíhání po lesích, polích a jiných krásách české krajiny.

Mnoho let uplynulo, kde si každý začal naplňovat své sny. Já si rozjel uměleckou kariéru a člověk, který si dříve nechával říkat Smrťák, převzal nemalou roli v metalové kapele Nazgul. Příjemná zkušenost a spolupráce vedly k novému projektu, a tím byl návrh pro jejich další hudební záležitost s motivem Gladiátor.

Vystoupení proti převoněné vizi gladiátora

Na členech hudební kapely Nazgul se mi líbilo, že se nebojí opustit běžné konvence. Ne že by je někdy věrně následovali. Bylo zde samozřejmou myšlenkou přejít k naturalismu skrze můj abstraktní rukopis s dávkou pekla a hyperdetailismu.

Další zakázková práce pro kapelu byla na téma GLADIÁTOR. Společným úmyslem bylo vyhnout se představě idealizovaného atleta v nablýskané zbroji. Gladiátoři historicky byli otroci, někdy chválení, někdy pouze použití jako maso na veřejná jatka pro pobavení společnosti. Bojovali na život a smrt s hodnotou zvířat i vydržovaných celebrit arény. Gladiátoři nebyli kulturisticky apollónského vzoru. Byli mohutní bojovníci z řad všemožných národů a jen málokdy se stalo, že si za svou kariéru vysloužili svobodu prolitou krví svých protivníků.

Podmínkou tedy bylo zachytit Gladiátora bez idealizované podoby.

Historie díla

První rozpracované dílo bylo odmítnuto, páč nesplňovalo ideu vyjadřovaného hudebního textu. Původní Gladiátor se členům hudební skupiny zdál příliš obézní a s mou vizí se rozcháli. Ačkoliv jako umělec mám v úmyslu dokončit i toto původní dílo, po vzájemné dohodě jsme se domluvili na jiném zpracování pro společný záměr zhotovit něco unikátního. Tehdy se začalo pracovat na současné podobě s výměnou modelů, kde se sice oba subjekti jevili jako optimální, ale jako autor jsem si přál zachovat jistou unikátnost pro obě následná díla. Zde vidíte výsledky pozdější spolupráce.

Ukázky první zamýšlené spolupráce

Technika

Po technicko-výtvarné stránce vždy rád dělám svou práci daleko nad úroveň požadovaného díla. Ne pokaždé jsem s tím byl schopen srovnat klienta, když musel být překročen původní termín zhotovení díla a došlo k jeho dokončení tzv. po deadline. S Nazgul už ale nějakou zkušenost mám, takže bylo naprosto super, jak tolerovali, že odevzdám poněkud kvalitnější práci s prodlevami. Z práce na čtrnáct dnů se stala jako obvykle několikaměsíční zakázka, u které kapele šlo hlavně o digitální podobu – v mém podání sken pro další grafické zpracování. Vznikl tak obraz v technice Brilliantis, kde kapela Nazgul proplatila náklady na veškeré užití pro svou věc a pro sběratele umění se zde nabízí unikátní kousek pro osobní vlastnictví hmotného originálu.

Ukázky originálního obrazu

Originální text GLADIÁTOR od hudební kapely Nazgul

doplnit text

editace: Arianne Perrier
web design: Brbla

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno.

    Na co se chcete zeptat.