Absinthové Víly

absintove-vily-sandro-dragoj

Absinthové Víly jsou dvouobraz považovaný za jeden celistvý komplet. Mají tedy atypický rozměr a sdílí společnou adjustaci.

Technika: kolorovaná perokresba
Rozměr: 1000×100 mm
Datace: 2017
PRODÁNO

Obraz v adjustaci

Historie a vznik

Absinthové Víly vznikly za účelem návrhu výzdoby podniku Dark Velvet cafebar http://darkvelvetcafebar.cz/ . Tyto kresby jsou tedy původně předlohou pro polepy do výloh. Udělat návrh v mém podání ale znamená udělat plnohodnotným, který vymazlím ke svému vlastnímu uspokojení.

Galerie s fotografiemi výloh

Specifické požadavky

Krom atypického rozměru přizpůsobený výlohám, zde byly ještě specifické požadavky dané majitelem podniku Dark Velvet panem Petrem Homůlkou, a tím byla přiměřená nahota. Proto jsou některé části těla zakryty lístky, musel jsem některé nápady uskromnit. Dalším požadavkem byla přítomnost půvabu a absinthová atmosféra.

Detaily obrazů a průběh díla

Další z experimentálních předchůdců techniky Brilliantis

Díla jsou zpracovány převážně tuší, a to i v případě jejich kolorizace. Ovšem zde už zahajuji první experimenty s nanášením olejových barev, i když pouze v případě běloby a to jen na části obrazu. Zde jsem ještě váhal, zdali je nanášení olejových pigmentů výhodné a technicky proveditelné pro budoucí rukopis. Váhal jsem, jestli tato cesta má smysl. Chvilku mi trvalo se naplno odhodlat.

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat