Vzpoura v Auschwitzu

Vzpoura-v-auschwitzu-sandro-dragoj

Technika: perokresba
Rozměr v adjustaci: 600×467 mm
Rozměr bez adjustace: 420 x 297 mm
Datace: 2018

Stručná historie díla

Tato kresba vznikla na žádost Václava Votruby pro black metalovou kapelu „After Rain“ s kterou jsem již v minulosti spolupracoval a poskytnul jsem jim licenci díla „Cesta Pokroucených Duší“ pro přebal desky „Sounds of War“. Celá deska je k poslechnutí ZDE.

Námět na další desku byla žánru velmi blízký, přesto mělo jít o zcela odlišný koncept. Námětem zde měla být historická událost proběhlá během nacistické Třetí Říše, kde nacisté deportovali nejen Německé židovské obyvatelstvo do koncentračních táborů. Námětem zde byl konkrétní koncentrační tábor Osvětim, také nazývaný Auschwitz, kde se i přes žalostné podmínky a přísnou nekompromisně sadistickou ostrahu odehrála vzpoura, při níž byla jedna z kremačních pecí vyhozena do povětří.

Cílem díla se tak stalo pověření, pozorovatele alespoň pokud možno přiblížit k utrpení židovského pokolení nejen v koncentračním táboru Osvětim, ale celkovou zkázu a zoufalý zmar, kde se Hitlerova Třetí Říše bestiálně proti lidskosti vyřádila za krajnost všech mezí. Osobně si přeji, aby se tento teror pamatoval na vždy v důmyslném ponaučování, kam vede přehnaná důvěra v autority na úkor vitální indiviulaty a svobody člověka. Kéž by se jen v dějinách lidství nikdy nejen podobná, ale žádná genocida neodehrála. Jen mi toto přání příjde stejně naivní, jako ve větru hulákat na hyenu, ať hyena popře svou bestialitu a nabere alespoň trochu lidské morální rysy vycházející z klidu a harmonie.

Detailní průběh zpracování díla

Smutný konec chystané desky

Deska je do dnes víceméně hotová a dle slov frontmana After Rain – Václava Votruby je prý nejlepší. Věci hold ale nabrali poněkud neočekávaný zvrat. Ačkoliv je prý vše hotové, album je pouze v archivech.

Technikálie kolem obrazu

Dílo je zhotovené technikou perokresby, ale i tehdy jsem testoval, co vše po stránce média perokresba snese, abych si udělal jasnou představu, kterým směrem se vydat ohledně způsobu zhotovení budoucích výtvarných produktů. Takže toto dílo patří mezi zásadní počiny za vývojen techniky „Brilliantis„.

Vzhled v adjustaci a detailní ukázky obrazu

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat