Porod Ďábla

Sandro-Dragoj-Porod-Dabla-web

Technika: kresba grafitem
Rozměr: 594×420 mm
Datace: 2010
PRODÁNO
Na obraz byl zhotoven znalecký posudek s pravomocí soudu Ústeckého kraje České Republiky.

Vzpoura vůči moralizování

Tento obraz je jasnou odpovědí na vynucené moralizování a normalizaci, kdy účelně podnikám herezi vůči všemu posvátnému. Porod Ďábla je narozenou černou ovcí a nechtěným produktem jeho vlastních stvořitelů.

Porod Ďábla v adjustaci

Vedlejší mystérium obrazu

Lidstvo si své nestvůry vytváří samo a příčinou toho je, že si myslíme, že když něco víme lépe než ostatní, máme díky tomu pravomoc zasahovat do jejich svobod. Abych se přiznal, někdy nevím, kdo je větší obětí těchto nešvárů a chyb. Zdali lidé, kteří si stvoří své monstrum, anebo ono monstrum, jež nemá se svou rolí tyrana moc na výběr a je proti své vůli stavěné do nějaké velmi omezující pozice. Ze všech stran být naplňován negacemi, hnusem, každý den být démonizován.

Užití a osud obrazu

Porod Ďábla se stal něco jako výsostnou standartou mé provokace, někdy až příliš zkostnatělé společnosti deklarující “Umělec si může myslet, říkat a tvořit co chce a vy se třebas zblázněte!” Dílo se objevilo na přebalech undergroundových kapel a četněkrát bylo použito k propagaci klubových metalových koncertů. Nakonec si obraz koupil můj dlouholetý kamarád, básník a fotograf Petr Polívka.

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat