Osain

osain-sandro-dragoj-rozdelano-11

Cena: 8 400 Kč

Technika: perokresba
Rozměr: 297×210 mm (velikost je zatím orientační, je to větší než A4)
Datace: 10. 2. 2016
Podporované cryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Vznik a pointa díla

Osain je jedna z několika ilustrací tématem pro Veroniku Šulcovou v období, kdy pracovala na knížním projektu Santería. Tématen jde o jedno z dalších orýšů (orishas), který je dle legend zdeformovaným magickým dítětem.

Mýtus o deformovanosti magickýcmi silami a zároveň jejich zázračnost je známý po celém světě. Legenda, kdy jde o ďáblův nástroj, nebo svátost za nepřiměřenou daň není jedinou variantou výkladu. V psychologii psychoanalytická tradice často mluví o magickém snu, či iluze jako jakési náhražce reality, napomáhající vytěsňovat nepříjemné okolnosti. Z pravidla s nepříjemnými důsledky, kdy se vyhýbání problémů, nebo nevehodná kompenzace podepisuje na osobnosti a překrucuje ho. Se svou tématikou reálných zázraků se s trendem vědy začínají objevovat i někteří vedci zabívající se kvantovou teorii. Jejich myšlenky nejsou nikterak nové. Vlastně jsou až archaicky antické, kde vyzdvihují postoj ducha nad hmotou.

Technika

Technicky jde o nejtypičtější perokresbu klasického charakeru, což znamená práci kovovým hrotem namáčeném v lahvičce, či kalamáři s tuší. Svou osobní radost si vybíjím zejména v nikdy nekončící šrafuře. Zde je nadšení až mostem v posedlost. Až tak moc mám zálibu v některých výtvarných technikách. Jako materiál byl použitý ruční papír, nehledě na okolnost, že jako materiál pro snášenlivost se mi neosvědčil jako nejvhodnější pro perokresbu. Zde vysokogramážní papíry s vyhlazeným a velmi odolným povrchem jsou nejlepší. Ovšem i nepřizpůsobivý a někdy přehnaně savý povrh ručních papírů i přes problémy při práci má jednu obrovskou výhodu. Výsledek má své kouzlo a atmosféru, která je jedinečná za předpokladu, že nenarazíte na výrobce, který do svého produktu cpe píčoviny jakými jsou cibulové slupky a jiný sajrajt vhodný skopnout jako oběť temným bohům do propasti.

Ukázka průběhu díla

Užití díla

Tato práce se před tím žádnou legendou nestala a krom užití jako ilustrace v knize a součást expozice při vernisážích žádné větší místo nenašla. No uvidí se jak se k této kresbě postaví budoucnout. Prozatím je v nabídce pro případnou klientelu.

Dílo v adjustaci

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat