Leviathan

Leviathan Sandro Dragoj Web

Technika: Brilliantis
Rozměr: 148 × 210 mm
Datace: 8. 3. 2019
Práce na zakázku

Příběh obrazu a jeho vzniku

Pro sebe osobně považuji za zajímavé, že Leviathan je první drobná (a drobná doslova) kresba, která byla na žádost klienta zhotovená technikou Brilliantis. Objednávka byla zaměřena na čtyři bytosti a jejich ztvárnění v individuálním pohledu.

Klient si nemohl dovolit vysokou částku k úhradě, přesto si přál nejvyšší možnou kvalitu. Veřejnosti jsem moc neoznamoval, že něco vyvíjím. Dělám to jinak víceméně pořád. Experimentování s inovacemi a zdokonalování – neumím si tu práci bez toho představit. V úzkém kruhu jsem ale poinformoval, že jsem nejspíše vymyslel něco nového a už to má i jméno. Technika je to náročná a zdlouhavá. Výsledek ovšem stojí za to. Mno, a kvůli nízké ceně jsme holt museli minimalizovat formát, nikoli snižovat kvalitu díla.

Zajímavostí je, že klient je satanistického vyznání, a je to i důvod, proč si přál zůstat v anonymitě. Leviathan byla první, ovšem ne poslední práce, jež byla součástí objednávky do soukromé sbírky anonyma. Tehdy jsem dostal zadání na ztvárnění kolekce čtyř entit (Leviatan, Satan, Lucifer a Belial). Potěšilo mě, že na Leviatana klientem nebylo pohlíženo jako na monstrum. Spíše jako na gigantického duchovního tvora s nadpozemskou a lidem holt vzdálenou inteligencí. Zásadní součástí zadání byla tužba nechat mytického Leviatana ztvárnit v klidné póze bez známek agrese.

editace: Arianne Perrier
web design: Brbla

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno.

    Na co se chcete zeptat.