Leviathan

leviathan-sandro-dragoj-web

Technika: Brilliantis
Rozměr: 148×210 mm
Datace: 8. 3. 2019
Práce na zakázku

Příběh obrazu a jeho vzniku

Pro sebe osobně považuji zajímavé, že Leviathan je první drobná (a drobná doslova) kresba, která byla na žádost klienta zhotovená technikou Brilliantis. Objednávka byla zaměřená na čtyři bytosti a jejich ztvárnění v individuálním pohledu.

Klient si nemohl dovolit vysokou částku k úhradě, přesto si přál nejvyšší možnou kvalitu. Veřejnosti jsem moc neoznamoval, že něco vyvíjím. Dělám to víceméně pořád. Experimentování s inovacemi a zdokonalování – neumím si tu práci bez toho představit. V úzkém kruhu jsem ale poinformoval, že jsem si nejspíše vymyslel něco nového a už to má i jméno. Technika je to náročná a zdlouhavá. Výsledek ovšem stojí za to. Mno a kvůli nízké ceně jsme hold museli minimalizovat formát, než snižovat kvalitu díla.

Zajímavostí je, že klient je satanistického vyznání a je to i důvod, proč si přál zůstat v anonymitě. Leviathan byla první, ovšem ne poslední práce, jež byla objednávkou do soukromé sbírky anonyma. Tehdy jsem dostal zadání na kolekci čtyř entit (Leviathan, Satan, Lucifer a Belial). Potěšilo mě, že na Leviathana klientem nebylo pohlíženo jako na monstrum. Spíše jako na gigantického duchovního tvora s nadpozemskou, a lidem hold vzdálenou inteligencí. Zásadní součástí zadání, byla tužba nechat mýtického Leviathana ztvárnit v klidné póze bez známek agrese.

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat