Hellwood

hellwood-sandro-dragoj

Technika: Brilliantis
Rozměr: cca 400×300 mm
Datace: 2019
PRODÁNO

Zhotovení, příběh a obsah díla

Obraz vznikl na motiv chystané knihy Dominika Fialy se záměrem zhotovit ilustraci. Tou dobou jsem poněkud nebyl schopný zhotovit cokoliv jednoduchého a s každou prací jsem měl potřebu ze sebe vyjevit to nejlepší a prozkoušet své výtvarné schopnosti.

Ambiciózně jsem si za materiál zvolil ruční papír z buničiny a pustil se do něj na hrubo jak perokresbou. Později přišel na řadu olej, abych prozkoušel, čeho jsem schopný ve své technice Brilliantis dosáhnout. Práce zasychala na několikrát a nebyly použity chemikálie pro urychlení procesu. Nechtěl jsem si dovolit riskovat pozdější možnou újmu na materiálu. Urychlovačům schnutí se vyhýbám všeobecně a sázím zde raději na trpělivost.

V Dominikově příběhu se objevuje bytost, něco jako duch, či až bůh Lovecraftovských rozměrů, který přebvá lese. Samozřejmě to má být něco jako ztělesnění zla.

Další ukázky obrazu

Zajímavost na závěr

Ruční papír nemá přesné rozměry. Jde o výrobní vlastnost. Obraz je natolik zakonzervovaný, že vymizela jakákoliv savost. Povrh jsem opakovaně testoval proti vlhkosti. Lze jej polét například kávou, pak opláchnout vodou, setřít vlhkost a nedostavilo se žádné poškození. Je to obraz, který tu s námi několik století vydrží bez sebemenších problémů.

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat