Foxy Girl

foxy-girl-sandro-dragoj-brilliantis

Cena: 28 000 Kč

Technika: Brilliantis
Rozměr: 420×297 mm
Datace: 16. 12. 2018 Vyjímečná dodatečná úprava roku: 2021

Můj první Brilliantis

Brilliantis je výsledek dlouhých let experimentování s výtvarnými technikami a to zpravidla proti zajetým akademickým konvencím, kdy jsem se stavil až kontroverzně proti technickým tereotipům. Nanést olej na papír. Perem tuš na zaschlou lazuru. Použít grafitový, nebo aquarelový podklad jako předkresbu a potom jí násilně přemalovat. Doslova jsem se hněval nad tím, co mě na školách učili a jak moc to ve výsledku bylo kontraproduktivní. Dobrý mistr své žáky nekřivý a nedeformuje dle svůj názorů a ideologií. Dobrý mistr jim pouze nabízí rady a pomocnou ruku v procesu, kdy sami žáci chtějí nějaké úrovně dosáhnout, aniž by je k tomu někdo nutil, byly tlačeni násilím a tak podobně.

Po té, co jsem se výtvarně dostatečně vyřádil ve vyjadřování pekla a chaosu jsem dospěl nevyhnutelně, k čemu jsem nevědomky směřoval. K vlastní výtvarné technice, která pojí malbu s kresbou a je vyhnaná v největší lesk, preciznost a propracovanost. Nic pro umělecky nenáročné duše.

Za nápad jak techniku pojmenovat vděčím Petru Grambalovi, jelikož jsem tápal a neuměl jsem dlouho přijít s výstižným jménem.

Na co se díváte?

Foxy Girl a neboli také “Zrzka” byl portrét dívky, kde jsem se už od začátku nehodlal držet předlohy. Z tváře jsem si vzal pouze to, co se mi líbilo a hned od startu vše začal přetvářet dle vlastní volné fantazie. Pro ukázku, jak kombinace Brilliantis funguje zde sehráli roli hned pět výtvarných technik. Kresba grafitem, perokresba, aquarell, malba tuší a olejomalba. Pro zachování stálosti a odolnosti materiálu plus zvýšení lesku byl použit závěrečný lak.

V tomto roce 2021 před adjustováním díla byly provedený drobné úpravy pro jeho vylepšení.

Průběh práce

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat