Démonologie v Praze

Demonologie V Praze Sandro Dragoj Web

Cena: 15 300 Kč

Technika: kresba propiskou
Rozměr: 350 × 250 mm
Datace: 2012
Podporované kryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Předlohou byl grimoár Goetie/Lemegeton

Goetie, Lemegeton anebo též démonologický grimoár Menší klíčky krále Šalamouna vychází z mýtu, dle kterého biblický král Šalamoun povolal 72 duchů/démonů, aby mu pomohli postavit jeho chrám. Současná okultní kniha i se svou předlohou z roku cca 1700 n.l. je pravděpodobně smyšlená.

Okultní spis obsahuje a popisuje bájné entity původem napříč tehdy známými civilizacemi starodávného světa (Fénix, Ball) a staví je do role zavrženíhodných pekelných vládců s výpisem charakteristik včetně armádního stavu v počtech pekelných legií a hodností (král, kníže, princ). Vše se nese v duchu spiritismu té doby, protože dílo bylo nepřímo ovlivněno andělským jazykem enochiánštinou, což jde poznat podle vzhledu jednotlivých démonických pečetí, které sloužily při rituálech k vyvolání entit.

Historie a popis díla

V minulosti jsem měl nové vydání Lemegetonu/Goetie ilustrovat, ale můj klient byl nepoctivý šejdíř. Z mé účasti na vydání sešlo, a jeden čas jsem uvažoval nad vydáním vlastní verze této knihy. K tomu měla sloužit i tato kresba, kde jsem ztvárnil sebe spolu s podobiznou démona Paimona. Ústředním dějištěm je Praha, která je svou pověstí bohatá na magické a až černomagické prostředí.

Další ukázky díla

editace: Arianne Perrier
web design: Brbla

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno.

    Na co se chcete zeptat.