Démonologie v Praze

demonologie-v-praze-sandro-dragoj-web

Cena: 9 500 Kč

Technika: kresba propiskou
Rozměr: 350×250 mm
Datace: 2012
Podporované cryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Předlohou byl grimoar Goethie/Lemegeton

Goetie, Lemegeton a nebo také démonolický grimoár Menší Klíčky Šalamounovy vychází z mýtu, kdy biblický král Šalamoun povolal 72 duchů/démonů, aby mu pomohli postavit jeho chrám. Současná okultní kniha i se svou předlohou z roku cca 1700 n.l. je pravděpodobně smyšlená.

Okultní spis obsahuje a popisuje bájné entity původem napříč tehdy známými civilizacemi starodávného světa (Fénix, Ball) a staví je do role zavržení hodných pekelných vládců s výpisem včetně armádního stavu v počtech pekelných legií a hodností. (král, kníže, princ) Vše se nese v duchu spiritismu té doby, protože dílo je nepřímo ovlivněno andělským jazykem Enochiánštinou, což jde poznat podle vzhledu jednotlivých démonických pečetí, které sloužili k při rituálech k jejich vyvolání.

Historie a popis díla

V minulosti jsem měl nové vydání Lemegetonu/Goetie ilustrovat, ale můj klient byl nepoctivý šejdíř. Z mé účasti na vydání sešlo a jeden čas jsem uvažoval nad vydáním vlastní verze této knihy. K tomu měla sloužit i tato kresba, kde jsem ztvárnil sebe spolu s podobiznou démona Paimona. Ústředním prostředím je Praha, která je svou pověstí bohatá na magické, až černomagické prostředí.

Další ukázky díla

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat