Cthulhu

Cthulhu-Sandro-Dragoj-web

Cena: 5 400 Kč

Technika: propiska
Rozměr: 297×210 mm
Datace: 2009
Podporované cryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Pohled v adjustaci

Příběh obrazu a jeho vzniku

Propiska patří k druhé z mých technik, kterou jsem se učil. První byl grafit, aneb kresba tužkami.

Zde jsem si vypůjčil k znázornění Lovecraftovy motivy. O spolupráci na knihách jsem se snažil už dlouho a první i druhý nezdařený projekt se nesl v duchu Necronomiconu. Měl jsem za úkol přichystat celou řadu ilustrací k chystanému českému vydání Simonova Necronomiconu. Což dopadlo tak, že člověk, který mě o spolupráci poprosil našeho výtvarníka maximálně tahal za nos. Protože za jedenáct let napsal tak maximálně jednostránkový úvod.

Co na díle vidíte?

Cthulhu tak jak je Howardem líčen/o má být obří tvor, jež je zároveň prastarým bohem vzhledem připomínající cosi mezi drakem a obří olihní. Má být synonynum pro zlo a tento bůh si nepřeje nic jiného, než zkázu lidstva. Nikde není autorem psáno jak, ale v Lovecraftově světě si tento bůh zachovává celou řadu šílených uctívačů, kterými prastaří nepohrdnou obecně. Jako kdyby zlo prastarých bylo svým způsobem magnetické a nešlo mu odolat. Tahají je do svých sfér, nebo je požírají, transmutují a to vše ve velmi hrůzném Howardově popisu bez dávky obskrulý a alespoň náznaku optimismu.

Rozhodl jsem se, že v tomto konkrétním díle neztvárním Cthulhu jako obří stvůru, ale jako odpornou chapadlovitou sílu, jež prostupuje své uctívače skrz na skrz. Výsledek máte před sebou.

Detaily kresby

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno

    Zadejte e-mailovou adresu, na kterou vám mám odepsat.

    Nač se chcete zeptat