Cthulhu

Cthulhu Sandro Dragoj Web

Cena: 9 200 Kč

Technika: kresba propiskou
Rozměr: 297 × 210 mm
Datace: 2009
Podporované kryptoměny: Bitcoin, Bitcoin CASH, Ethereum, Litecoin, XRP, Cardano, EOS, Tezos, Aave, Maker, Dash, Zcash, MANA, Augur.

Pohled v adjustaci

Příběh obrazu a jeho vzniku

Propiska je druhou z technik, které jsem se učil. První byl grafit aneb kresba tužkami.

Zde jsem si vypůjčil k znázornění Lovecraftovy motivy. O spolupráci na knihách jsem se snažil již dlouho, a první i druhý nezdařený projekt se nesly v duchu Necronomiconu. Měl jsem za úkol připravit celou řadu ilustrací k chystanému českému vydání Simonova Necronomiconu. Což dopadlo tak, že člověk, který mě o spolupráci poprosil, našeho výtvarníka maximálně tahal za nos. Protože za jedenáct let napsal maximálně tak jednostránkový úvod.

Co na díle vidíte?

Cthulhu tak, jak je Howardem líčen/o, má být obří tvor, jenž je zároveň Prastarým bohem, vzhledem připomínající cosi mezi drakem a obří olihní. Má být synonymem pro zlo, a tento bůh si nepřeje nic jiného než zkázu lidstva. Nikde není autorem psáno jak, ale v Lovecraftově světě si tento bůh zachovává celou řadu šílených uctívačů, kterými Prastaří obecně nepohrdnou. Jako kdyby zlo Prastarých bylo svým způsobem magnetické a nešlo mu odolat. Tahají uctívače do svých sfér nebo je požírají a transmutují, a to vše ve velmi hrůzném Howardově popisu bez dávky skrupulí ni alespoň náznaku optimismu.

Rozhodl jsem se, že v tomto konkrétním díle neztvárním Cthulhu jako obří stvůru, ale jako odpornou chapadlovitou sílu, jež prostupuje své uctívače skrz naskrz. Výsledek máte před sebou.

Detaily kresby

editace: Arianne Perrier
web design: Brbla

Máte zájem o toto nebo podobné dílo? Napište mi.

    Zadejte své jméno.

    Na co se chcete zeptat.